درمان موخوره
درمان موخوره با راههای ساده
ژوئن 17, 2018

دلایل سفیدی مو را در این مطلب مورد بررسی قرار میدهیم .

یکی از آثار مخرب شیوه زندگی مدرن موهای سفید است. هیچ چیز مانند نگرانی نیست که شما در ظاهر اولین رشته سفید خود احساس می کنید. شما می دانید که موهای سفید بیشتری به دنبال خواهد بود و به دنبال راه درمان این موضوع اجتناب ناپذیر هستید. و در اینجا، ما در مورد پیری زودرس صحبت می کنیم.

سفیدی مو
ظهور موهای سفید با پیری واضح است. اما وقتی متوجه شدید که آنها در اوایل 30 سالگی و گاهی اوقات، حتی 20 سالگی پدید می آیند ، کاملا دلهره آور هستند. موهای خاکستری و سفید شما نتیجه این است که موهای شما رنگ خود را از دست می دهند. هنگامی که کاهش قابل توجهی در رنگدانه وجود دارد، مو به رنگ خاکستری تبدیل می شود. هنگامی که کاملا رنگی وجود ندارد، سفید می شود. علت دقیق این موضوع هنوز کشف نشده است، اما در این مطلب به بیان برخی از عوامل سفیدی مو و راههای مقابله با آن میپردازیم .

سفیدی مو

چه چیزی مسبب سفید شدن مو می باشد ؟

1-ژنتیک
این عامل غالب در تعیین اینکه در چه سنی موهای شما رنگدانه را از دست می دهد، است. برای بعضی از مردم، حتی قبل از اینکه 20 ساله شوند، ممکن است اتفاق بیافتد. برای دیگران، اولین رشته های سفید دیرتر ظاهر میشود .

2-کمبود ملانین
در اغلب موارد کمبود ملانین عامل اصلی سفید شدن مو است. تولید ملانین بستگی به تغذیه مناسب و مکمل های پروتئین دارد. کمبود این مواد مغذی باعث می شود ملانین به میزان کمتر از حد قابل قبول برسد.

3-هورمون ها
هورمون های شما تاثیر زیادی بر رنگدانه موی شما دارند. عدم تعادل در هورمون ها می تواند موهای شما را سفید کند .

4-تاثیرات دارویی
برخی از شرایط در معرض بیماری ممکن است باعث کاهش رنگدانه در موهای شما شود. آنها شامل کمبود ویتامین B12 یا مشکلات غده تیروئید و هیپوفیز می شوند.

5-استرس
استرس ناشی از برنامه های حیرت آور، یکی از دلایل اصلی پیری زودرس است ، مصرف بیش از حد الکل و مواد غذایی نامرغوب نیز از این دلایل می باشد.

6-مواد شیمیایی
گاهی اوقات استفاده از شامپو های شیمیایی، صابون ها، رنگ موها و غیره به طور مستقیم باعث این مشکل می شود. با این حال، این می تواند منجر به برخی از عفونت های آلرژیک نیز باشد.


7-عامل بیرونی

تغییرات در رنگ مو شما ممکن است به دلیل عوامل خارجی مانند آب و هوا، آلودگی و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خاص رخ دهد. این عوامل باعث افزایش روند پیری می شود.